Termálne kúpalisko Thermal Park Dunajská Streda

Oblasť Žitného ostrova je popretkávaná obrovskými zásobami termálnej vody. Okrem toho je toto územie jedným z najteplejších na Slovensku. A práve preto je Dunajská Streda vynikajúcim miestom, kde môžete stráviť svoju dovolenku. Celá budova Thermalparku je bezbariérová, pri bazéne rotunda je špeciálny výťah, ktorý dovoľuje dostať sa do bazéna aj osobám s invalidným vozíkom.

Termálna pramenitá voda

Prameň, ktorým sú plnené bazény v Thermalparku Dunajská streda, vyviera z hĺbky 1 600 metrov a má teplotu 57°C, neskôr je ochladzovaná na 24 - 28°C. Voda z prameňa je prírodná vysoko mineralizovaná hydrogénuhličitanovo-sodná voda so zvýšeným obsahom sodíka, hydrogénuhličitanov a fluoridov, je slabo alkalická a stredne termálna.

Ubytovanie

Na svoje si tu prídu všetci turisti. Thermalpark Dunajská Streda ponúka široké portfólio služieb, ktoré zaujme nejdeného návštevníka. Ubytovať sa môžete priamo v areáli v Hoteli alebo Penzióne Thermal. Ubytovacie zariadenia vám ponúkajú moderne vybavené izby situované ďaleko od mestského hluku a poskytujú pre návštevníkov pokoj a pohodlie. K dispozícii je aj kemping, kde si môžete užiť dovolenku pod stanom či v karavane. Hostia ubytovaní v týchto zariadeniach dostanú celodenné vstupy počas celej doby ich dovolenky ZDARMA.

Bazény a vodné atrakcie

Návštevníkom túžiacim po osviežení je k dispozícii šesť vonkajších bazénov a jeden detský bazén. Na vlastnej koži sa môžete presvedčiť, aké blahodarné účinky má miestna termálna voda. Priaznivo pôsobí najmä na pohybové ústrojenstvo.

Vo vonkajšom areáli sa môžete tešiť na veľký tobogan a čaká vás aj príjemná príroda s krásnym výhľadom na jazierko so zeleným ostrovom.

Vo vnútornej časti Thermalparku sa nachádza krytý plavecký bazén a jeden bazén pre najmenšie deti. Krytý wellness bazén poskytuje mnohé vodné atrakcie, ako sú napríklad chrliče vody, zrýchľovací kanál, jaskyňa s vodopádom, vodné delá, masážne ležadlá alebo jacuzzi. Oddýchnuť si môžete v prostredí relaxačného bazéna, ktorý je napĺňaný horúcou termálnou vodou. Nemusíte sa báť, že sa vo vnútri budete cítiť stiesnene, pretože presklené steny zabezpečujú počas celého dňa dostatok slnečného svetla.

Wellness a oddych

Ak je cieľom vašej dovolenky najmä oddych a regenerácia, určite navštívte wellness centrum. Nachádzajú sa tu perličkové a masážne bazény, divoká voda a mnohé ďalšie atrakcie. Pre deti je k dispozícií malý detský bazén.

Okrem týchto bazénov v hlavnej budove môžete vyskúšať aj tri druhy sáun: fínsku, parnú a infra saunu. Počas celého roka poskytujú návštevníkom svoje služby aj dvaja profesionálni maséri.

Keď budete po celom dni kúpania unavení, oddýchnete si na obrovskej terase s letným barom a pekným výhľadom na celé okolie. Počas celého pobytu vám je k dispozícií free wifi sieť, vďaka ktorej budete stále v spojení so svetom.

Športové vyžitie

Pre športovo založených dovolenkárov je k dispozícii volejbalové, plážové, futbalové ihrisko, tenisové kurty ako aj minigolf. Deti sa môžu zabaviť na malom ihrisku na hojdačkách, preliezkach a pieskovisku.

Thermalpark Dunajská Streda ponúka návštevníkom svoje služby celoročne od deviatej ráno do deviatej večer.