Pamiatky, turistika, zážitky, nezabudnuteľná dovolenka...

Iba 20 kilometrov od Dunajskej Stredy sa nachádza ďalšie termálne kúpalisko vo Veľkom Mederi. Okrem toho mesto dýcha históriou a ponúka aj príjemné posedenie v kaviarňach a reštauráciách. Môžete si tu užiť prechádzky a nákupy alebo navštíviť aj miestne kino.
Dunajská Streda sa nachádza len 15 km od hraníc s Maďarskom. Od Budapešti je vzdialená asi len 2 hodiny autom. Nachádza sa tu veľa pamiatok, krásna zoologická záhrada a morské aquarium, v ktorom uvidíte aj žraloky. Výlet do hlavného mesta Maďarska vám určite prinesie mnoho zážitkov.
Len hodinu cesty z Dunajskej Stredy je vzdialené mesto Komárno. Môže sa pýšiť mnohými historickými pamiatkami. Pevnosť, ktorá mesto obklopuje je na predbežnom zozname UNESCO. Toto opevnenie je najväčšie v celej strednej Európe. Nádvorie Európy charakterizuje architektúru starého kontinentu.
Klátovské rameno je prítokom Malého Dunaja. Národná prírodná rezervácia s dĺžkou až 25 kilometrov sa rozprestiera na ploche viac než 300 hektárov. Nájdete tu chránené druhy rastlín a drevín, vodné vtáctvo a aj vodné lekná. Unikátom tejto národnej prírodnej rezervácie je aj kultúrna technická pamiatku - Klátovský vodný mlyn. Bol postavený v roku 1920, no počas druhej svetovej vojny bol poškodený. V súčasnosti je zrekonštuovaný a návštevníci sa tu môžu počas výletu zastaviť. Je súčasťou expozície dunajskostredského žitnoostrovského múzea.
V blízkosti obce Čičov sa nachádza ďalšie mŕtve rameno Dunaja. Je jednou z najkrajších chránených prírodných oblastí Žitného ostrova. Za vznikom tohto ramena stoji pretrhnutá hrádza. Dnes tu žije mnoho chránených vtákov a rastlín, okrem toho i dunajský divoký kapor. Do rezervácie sa dostanete výhradne pešo po vyznačených trasách. Môžete si tu užiť krásny výlet do nepoškvrnenej prírody. Od 1. marca do 15. júla je prístup do rezervácie prísne zakázaný z dôvodu kladenia vajec vtákov.
Cyklistický trasa dunaj vedie po brehu Dunaja z Nemecka cez Rakúsko, Slovensko a pokračuje do Maďarska. Dĺžka trasy od Bratislavy po Štúrovo je 168 km. Celá trasa vedie rozmanitou riečnou krajinou. Obľúbená je najmä vďakaj pomerne nízkej náročnosti, keďže vedie stále po rovine popri toku Dunaja. Ponúka tak výborný rekreačný výlet pre všetkých milovníkov cyklistiky. Trasa je vhodná aj pre korčuliarov, keďže povrch hrádze je až po Gabčíkovo asfaltový.
Po približne hodine cesty sa dostanete z Dunajskej Stredy do nášho hlavného mesta. Môžete tu stráviť príjemný deň v starom meste, prehliadkou hradu, nakupovaním alebo výletom na lodi.